Co wziąć pod uwagę, wybierając catering na imprezę?

meksykański burger

Osoby odpowiedzialne za zorganizowanie imprezy dla większej liczby gości chętnie korzystają z usług cateringowych. Wiedzą one, że współpraca z zaufanym dostawcą jest na wagę złota: dania zawsze dojeżdżają na miejsce w samą porę, smakują wyśmienicie i zadowalają nawet najbardziej wybredne podniebienia. Co wziąć pod uwagę przed podpisaniem umowy z firmą cateringową?

Doświadczenie i renoma w okolicy

Przede wszystkim warto postawić na doświadczenie danej firmy i sprawdzić opinię, jaką cieszy się ona w okolicy. Dostawca cateringu z dużym doświadczeniem z pewnością doskonale wykalkuluje ilość jedzenia, która będzie w sam raz na daną imprezę – tak, aby nikt nie wyszedł głodny, ale też, żeby nic się nie zmarnowało. Renoma w okolicy świadczy o tym, że smak i wygląd potraw z pewnością nikogo nie zawiedzie. Dania przygotowywane są ze świeżych składników wysokiej jakości, a menu jest naprawdę różnorodne. Najlepsze firmy pamiętają o osobach niejedzących mięsa, tych z popularnymi alergiami oraz… dzieciach, które przy stole potrafią wyjątkowo grymasić!

Rodzaje obsługiwanych imprez

Dowiedz się, czy dana restauracja oferująca catering obsługiwała już imprezy podobną do Twojej. Doświadczona osoba doradzi Ci, kiedy lepiej sprawdza się 2-daniowy obiad, ale kiedy lepszym wyborem będzie niezliczona ilość przekąsek, które wygodnie można zjeść na stojąco. Jeśli w ogóle nie masz pomysłu na menu dla swoich gości, zapytaj, co dotychczas serwował dany lokal – z pewnością coś wybierzesz. Upewnij się, z jakich składników przygotowywane są potrawy i nie oszczędzaj na ich jakości. Twoi goście z pewnością będą zachwyceni burgerem z prawdziwej stuprocentowej wołowiny, w przeciwieństwie do taniego burgera, nieróżniącego się smakiem od zwykłego fast-food’a.